Co powinna zawierać umowa franczyzowa?

Beauty

Jeśli interesuje cię franczyza – odzież markowa wydaje się być dobrym pomysłem na realizację twojego biznesu. Przed podjęciem decyzji o wyborze franczyzodawcy, przyjrzyj się jednak dobrze warunkom umowy. Na co zwrócić uwagę podpisując umowę franczyzy? Sprawdź, czytając poniższy tekst!

Czy każdą umowę warto przed podpisaniem skonsultować z prawnikiem?

Oczywiście, że tak. Nie zawsze okazuje się to jednak konieczne, ponieważ firmy działające na rynku na zasadzie franczyzy długo, zakładają zyski z długofalowej i uczciwej współpracy. Konstruują swoje umowy tak, żeby korzyści odnosiły obydwie strony, czyli zarówno franczyzobiorca, jak i franczyzodawca.

Przykładem takiej firmy jest GPoland, która działa na rynku odzieży markowej już od ponad 30 lat i przez ten czas wypracowała bardzo dobre scenariusze współpracy z franczyzobiorcami.

Podstawowe dane, jasno określone warunki

Poza podstawowymi danymi, takimi jak strony umowy, okres jej obowiązywania czy warunki rozwiązania, każda umowa franczyzy musi zawierać ścisłe informacje o tym, na czym polega ta forma sprzedaży w konkretnym przypadku. Innymi słowy, franczyzobiorca na podstawie umowy musi umieć określić, na jakie korzyści i pomoc może liczyć ze strony franczyzodawcy, jakie koszty będzie musiał ponieść, a także jaką część swoich zysków jest zobowiązany przekazać franczyzodawcy.

Jeśli cokolwiek w tych kwestiach budzi twoje wątpliwości, wyjaśnij to przed podpisaniem umowy oraz skonsultuj się z prawnikiem.

Na co możesz liczyć podejmując współpracę z GPoland?

GPoland zapewnia trzy formy franczyzy:

  • sklep monomarkowy, oferujący produkty jednej marki;

  • sklep wielomarkowy, zapewniający w asortymencie produkty wielu topowych marek;

  • sklep „made in g” – unikalna forma sklepu wielomarkowego.

W zależności od wyboru rodzaju franczyzy, umowa przewiduje większe lub nieco mniejsze zaangażowanie GPoland, jednak w każdym przypadku przedsiębiorca podejmujący współpracę z firmą może liczyć na pomoc w optymalnym zatowarowaniu butiku, opracowaniu strategii działań marketingowych oraz PR-owych, a także szkolenie z zakresu technik sprzedaży i Visual merchandisingu.

Beauty
Jak obchodzić się z nićmi liftingującymi?

Pojawiające się wraz z upływem czasu zmiany na skórze zazwyczaj stanowią powód złego samopoczucia. Niekiedy traktowane są jako kompleksy, nic dziwnego, na pewno nikt z nas nie lubi pogarszania się wyglądu pod wpływem wieku. Na szczęście obecnie dostępne są różne zabiegi, za pomocą których można spróbować odmłodzić ciało. Jeden z …

Beauty
Jakie Kosmetyki do Cery Naczynkowej – Skuteczna Pielęgnacja i Wybór Odpowiednich Produktów

Cera naczynkowa to rodzaj skóry, która charakteryzuje się rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi i jest szczególnie wrażliwa na zmienne warunki atmosferyczne, stres oraz nieodpowiednie kosmetyki. Właściwa pielęgnacja skóry naczynkowej jest niezwykle istotna dla zachowania jej zdrowego wyglądu i zmniejszenia widoczności zaczerwienień. W tym artykule omówimy, jakie kosmetyki są najlepsze dla cery naczynkowej, …

Beauty
Drenaż linfatyczny – jak Ci może pomóc?

Co to jest presoterapia? Presoterapia (drenaż linfatyczny) to technika masażu limfatycznego, która pomaga stymulować układ limfatyczny. Jest to alternatywna terapia stosowana w leczeniu różnych schorzeń. Technika została opracowana przez dr Voddera w latach 30. XX wieku, który zaobserwował, jak ciśnienie ciepłej kąpieli może złagodzić ból i obrzęk u pacjentów cierpiących …