Czym są dermokosmetyki?

Beauty

Nowoczesna kosmetologia sięga po coraz to doskonalsze rozwiązania. Przywracanie dojrzałej skórze jędrności oraz dbałość o cerę z problemami, takimi jak nadwrażliwość, alergie i atopia jest dziś priorytetem. Obecnie nie wystarczy więc, aby kosmetyki były kolorowe i pachnące. Wręcz przeciwnie, dermokosmetyki stronią od tych substancji, a ich wygląd przypomina nieraz bardziej medykamenty lecznicze niż kosmetyki z drogerii.

Czynniki wzrostu, co to jest?

Miejscowa aplikacja czynników wzrostu o strukturze występującej w ciele człowieka stymuluje odnowę komórkową, redukcję zmarszczek i syntezę kolagenu. Kosmetyki z czynnikami wzrostu[/h2] stały się niezwykle popularne, dzięki swojej wysokiej skuteczności w walce z oznakami starzenia.

Kosmetyki z czynnikami wzrostu, co powinny zawierać?

  1. HGH to składnik biotechnologiczny, zwiększający poziom migracji keratynocytów. Odpowiedzialny jest też za namnażanie fibroblastów, a także redukuje przebarwienia, dzięki temu, że wspomaga wytwarzanie melaniny.
  2. TGF -B2 są to proteiny, które stymulują ekspresję macierzy zewnątrzkomórkowej. TGF-B2 powstrzymuje także fotostarzenie i pobudza do działania produkcję kolagenu.
  3. GM-CFS to czynnik wzrostu odpowiedzialny za naprawę skóry i regenerację. Zwiększa on syntezę białek w szczególności kolagenu typu 1.
  4. EGF to naskórkowy czynnik wzrostu. Wspomaga tworzenie się nabłonka i odnawianie się naskórka. Spłyca zmarszczki i linie mimiczne.

Kosmetyki z czynnikami wzrostu mogą być połączone także z witaminami, np. witaminą W, a także z innymi substancjami odpowiedzialnymi za regenerację i odbudowę, np. z kwercetyną, ergotioneiną.

Jak działa serum z czynnikami wzrostu?

Serum Dermomedica jest połączeniem peptydów biomimetycznych z 24 – karatowymi kompleksami złota i kolagenem. Wygładzenie zmarszczek mimicznych i zapobieganie powstawaniu nowych jest możliwe, dzięki zastosowaniu Argireliny, neuropeptydu zbliżonego do toksyny botulinowej. Substancją czynną jest EGF, czyli epidermalny czynnik wzrostu. Stymuluje on komórki macierzyste i wspomaga fizjologiczna regenerację skóry w głębokich warstwach.

Kosmetyki naturalne, czym są dermokosmetyki?

Kosmetyki te są przeznaczone głównie do cery problematycznej, alergicznej oraz wrażliwej. Są pomocne w leczeniu trądziku, atopowego zapalenia skóry i przebarwień. Są one hipoalergiczne, czyli pozbawione substancji mogących wywołać reakcję alergiczną. W ich składzie nie ma agresywnych konserwantów, substancji zapachowych i innych komponentów, mogących podrażnić skórę. Kosmetyki tego typu mogą być stosowane przez wszystkich, bez względu na to, czy ktoś ma problemy skórne, czy nie. Swoim składem nie podrażniają. Wśród dermokosmetyków możemy znaleźć płyny i emulsje do demakijażu, kremy i balsamy, a także toniki i mleczka. Pielęgnacja ciała dermokosmetykami obejmuje balsamy, żele pod prysznic i peelingi.

Kosmetyki naturalne dla kogo?

Wśród szerokiej gamy kosmetyków naturalnych możemy wyróżnić też te, dedykowane dla kobiet w ciąży. Są one niezwykle skuteczne w pielęgnowaniu wymagającej skóry oraz bezpieczne pod względem składu. Nie podrażniają, ale pomagają w redukcji rozstępów, cellulitu, głęboko nawilżają też suchą skórę. Kosmetyki tego typu kupimy w aptekach stacjonarnych bądź internetowych. Zanim dokonamy zakupu możemy zapoznać się ze składem na etykiecie. Jeśli cierpimy na różnego rodzaju alergie, takie rozwiązanie pomoże nam uniknąć problemów skórnych i zawczasu będziemy mogli wykluczyć niepożądane składniki oraz dobrać dermokosmetyk pod własne potrzeby, tak, aby uniknąć niepożądanych reakcji alergicznych lub zaostrzenia objawów trądziku, a także atopii.

Beauty
Jak obchodzić się z nićmi liftingującymi?

Pojawiające się wraz z upływem czasu zmiany na skórze zazwyczaj stanowią powód złego samopoczucia. Niekiedy traktowane są jako kompleksy, nic dziwnego, na pewno nikt z nas nie lubi pogarszania się wyglądu pod wpływem wieku. Na szczęście obecnie dostępne są różne zabiegi, za pomocą których można spróbować odmłodzić ciało. Jeden z …

Beauty
Jakie Kosmetyki do Cery Naczynkowej – Skuteczna Pielęgnacja i Wybór Odpowiednich Produktów

Cera naczynkowa to rodzaj skóry, która charakteryzuje się rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi i jest szczególnie wrażliwa na zmienne warunki atmosferyczne, stres oraz nieodpowiednie kosmetyki. Właściwa pielęgnacja skóry naczynkowej jest niezwykle istotna dla zachowania jej zdrowego wyglądu i zmniejszenia widoczności zaczerwienień. W tym artykule omówimy, jakie kosmetyki są najlepsze dla cery naczynkowej, …

Beauty
Co powinna zawierać umowa franczyzowa?

Jeśli interesuje cię franczyza – odzież markowa wydaje się być dobrym pomysłem na realizację twojego biznesu. Przed podjęciem decyzji o wyborze franczyzodawcy, przyjrzyj się jednak dobrze warunkom umowy. Na co zwrócić uwagę podpisując umowę franczyzy? Sprawdź, czytając poniższy tekst! Czy każdą umowę warto przed podpisaniem skonsultować z prawnikiem? Oczywiście, że …