Drenaż linfatyczny – jak Ci może pomóc?

Beauty

Co to jest presoterapia?

Presoterapia (drenaż linfatyczny) to technika masażu limfatycznego, która pomaga stymulować układ limfatyczny. Jest to alternatywna terapia stosowana w leczeniu różnych schorzeń.

Technika została opracowana przez dr Voddera w latach 30. XX wieku, który zaobserwował, jak ciśnienie ciepłej kąpieli może złagodzić ból i obrzęk u pacjentów cierpiących na artretyzm lub reumatyzm. Następnie stworzył presoterapię jako sposób na powtórzenie tego efektu bez konieczności używania wody. Czytelniką polecamy wizytę w drenaż lifatyczny Katowice.

Presoterapię można stosować na różne partie ciała, ale najczęściej stosuje się ją na nogi i stopy. Technika polega na wywieraniu nacisku na określone punkty wzdłuż węzłów chłonnych. Podczas zabiegu drenażu odpowiednia kompresja struktur naczyniowych i limfatycznych stymuluje cały układ krążenia dla lepszego działania, przyspiesza usuwanie toksyn i poprawia ogólny stan zdrowia. Drenaż linfatyczny został uznany za jeden z najskuteczniejszych zabiegów przeciwko cellulitowi i miejscowej otyłości, ale korzyści mogą czerpać z nią praktycznie wszyscy. Technika ta jest nieinwazyjna, wykorzystująca specjalistyczne urządzenie do przemieszczania limfy w celu detoksykacji i redukcji złogów tłuszczu. Pobudza krążenie i wspomaga regenerację komórek skóry, zapewniając gładszy, młodszy wygląd.

Jak przebiega sesja presoterapii?

Sesja presoterapii całego ciała to forma masażu, która ma na celu złagodzenie przewlekłego bólu, poprawę krążenia krwi i pomoc w utracie wagi. Jest to rodzaj masażu wykorzystujący techniki kompresji i dekompresji do stymulacji układu krążenia. Jak przebiega drenaż linfatyczny? Pacjent jest umieszczany w mankietach z specjalistycznymi komorami uciskowymi. Nad odpowiednim przebiegiem procesu powinni czuwać specjaliści, tak jak jest to w Omedic. Powietrze jest wtłaczane do komór uciskowych w określonym kierunku, zgodnym z krążeniem limfy.

Jakie są korzyści presoterapia?

Presoterapia wykorzystuje nacisk na obszar ciała w celu pobudzenia krążenia krwi i złagodzenia napięcia. Na mięsień, więzadło lub staw wywierany jest nacisk, co powoduje, że staje się on bardziej elastyczny i uwalnia nagromadzone napięcie. Ma wiele zalet. Powoduje znaczną redukcję cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej (szczególnie na brzuchu, udach i pośladkach). Więcej tlenu i składników odżywczych dociera do wszystkich części ciała i jest wykorzystywane w codziennych procesach organizmu. To ogólnie poprawia metabolizm i aktywuje regenerację wszystkich komórek ciała po wysiłku fizycznym lub chorobie. Drenaż linfatyczny jest też stosowany do eliminacji nerwobólów i odprężenia zbyt mocno napiętych mięśni. Zachęcamy do skorzystania z: presoterapia Katowice. Po zabiegu pacjenci cieszą się szybszą regeneracją organizmu i lepszym samopoczuciem, wzmacnia się też ich system odpornościowy.

Beauty
Jak obchodzić się z nićmi liftingującymi?

Pojawiające się wraz z upływem czasu zmiany na skórze zazwyczaj stanowią powód złego samopoczucia. Niekiedy traktowane są jako kompleksy, nic dziwnego, na pewno nikt z nas nie lubi pogarszania się wyglądu pod wpływem wieku. Na szczęście obecnie dostępne są różne zabiegi, za pomocą których można spróbować odmłodzić ciało. Jeden z …

Beauty
Jakie Kosmetyki do Cery Naczynkowej – Skuteczna Pielęgnacja i Wybór Odpowiednich Produktów

Cera naczynkowa to rodzaj skóry, która charakteryzuje się rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi i jest szczególnie wrażliwa na zmienne warunki atmosferyczne, stres oraz nieodpowiednie kosmetyki. Właściwa pielęgnacja skóry naczynkowej jest niezwykle istotna dla zachowania jej zdrowego wyglądu i zmniejszenia widoczności zaczerwienień. W tym artykule omówimy, jakie kosmetyki są najlepsze dla cery naczynkowej, …

Beauty
Co powinna zawierać umowa franczyzowa?

Jeśli interesuje cię franczyza – odzież markowa wydaje się być dobrym pomysłem na realizację twojego biznesu. Przed podjęciem decyzji o wyborze franczyzodawcy, przyjrzyj się jednak dobrze warunkom umowy. Na co zwrócić uwagę podpisując umowę franczyzy? Sprawdź, czytając poniższy tekst! Czy każdą umowę warto przed podpisaniem skonsultować z prawnikiem? Oczywiście, że …