Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne - zabieg kosmetyczny, w którym wykorzystywane są kwasy w celu złuszczenia martwego naskórka i wygładzenia skóry. Polega na usunięciu defektów kosmetycznych i zmian chorobowych występujących w obrębie naskórka czy skóry właściwej. Zalecane w przypadku występowania blizn, zaburzeń pigmentacyjnych, nadmiernego łojotoku, zmarszczek, łagodnego trądziku młodzieńczego. Efekty to poprawa struktury i napięcia skóry, oczyszczenie z nadmiaru łojotoku oraz regulacja produkcji sebum, rozjaśnienie przebarwień i plam pigmentacyjnych, wygładzenie drobnych zmarszczek i blizn, zwiększenie zdolności skóry do wchłaniania substancji aktywnych.

Przeciwwskazania: ekspozycja skóry na słońce, opryszczka, alergie skórne, ciąża i karmienie piersią, teleangiektazje, stan po krioterapii, przerwanie ciągłości naskórka, doustna terapia witaminą A.

Podczas serii peelingów chemicznych należy stosować fotoprotekcję. Ilość zabiegow dobierana jest indywidualnie w zależności od rodzaju i potrzeb skóry. Średnio jest to od 5 do 8 zabiegów wykonywanych co 7-10 dni.
Nasz gabinet oferuje peeling chemiczny wykonany za pomocą kwasów firmy NATINUEL oraz MEDEX.