Karboksyterapia

 

karboksyterapia.jpg

Karboksyterapia - terapia dwutlenkiem węgla polegająca na wprowadzeniu kontrolowanej ilości dwutlenku węgla (CO2), w zależności od wskazań śródskórnie lub podskórnie, przy pomocy urządzenia CONCERTO.  Dwutlenek węgla naturalnie występuje w naszym organizmie dlatego z powodzeniem można wykorzystywać tę metodę u alergików. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie i wynosi srednio od 6-10 .

Przy aplikacji dwutlenku węgla dochodzi do rozwarstwienia warstw skórnych, które nasz organizm musi zregenerować za pomocą wytworzenia nowej struktury kolagenowej. Zabieg ten poprawia krążenie,  suplementując skórę w tlen, w substancje odżywcze krwiopochodne oraz odtoksycznia organizm Takie działanie pozwoliło na wykorzystanie „cudownego gazu” w przypadku rozstępów, cellulitu, nagromadzeń tłuszczu, rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu, okolic oczu, zwiotczenia skóry, blizn, wzmocnienia i regeneracji włosów oraz hamowaniu ich wypadania.

W trakcie zabiegu może być odczuwane lekkie pieczenie, rozpieranie skóry, które znika po kilkunastu sekundach. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, w wyniku poprawy krążenia.

Przeciwwskazania do zabiegu: ciąża i karmienie piersią, nowotwory i chemioterapia, skłonność do bliznowców, infekcje bakteryjne, stosowanie leków przeciwzapalnych, choroby serca, nieustabilizowana cukrzyca, jaskra, zatory, przebyte choroby mózgu, lokalne przekrwienia skóry, implanty miejscowe.